Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wójcik o śmierci 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka: jest śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez 4 instytucje

PR 9:16 27 czerwca 2019
Telewizja Republika
W związku z tragiczną śmiercią dziewięciomiesięcznego dziecka w Olecku w środę zostało wszczęte śledztwo w kontekście niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez 4 instytucje: sąd, policję, MOPS oraz kuratorów - poinformował w czwartek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

O śmierci dziewięciomiesięcznego dziecka w jednym z mieszkań w Olecku poinformowała w sobotę miejscowa policja.

Decyzją prokuratora policja zatrzymała rodziców niemowlęcia. Prokuratura okręgowa w Suwałkach postawiła biologicznym rodzicom Annie W. i Grzegorzowi W. zarzuty znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem, wykorzystania seksualnego oraz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące. Do zabójstwa dziewczynki doszło po trzech miesiącach od jej powrotu z rodziny zastępczej do biologicznych rodziców.

Wójcik goszcząc w TVN 24 przekazał, że sprawa jest sprawdzana w tej chwili na różnych poziomach.

- Od pierwszego momentu, kiedy mieliśmy informację, że doszło do tych czynów, zarówno prokuratura, jak i resort sprawiedliwości podejmował działania. I na dziś mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o prokuraturę, to wczoraj zostało wszczęte śledztwo w kontekście artykułu 231, czyli niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień - chodzi o cztery instytucje, o sąd, policję, MOPS oraz kuratorów - poinformował.

- Jeżeli chodzi o resort sprawiedliwości, to występujemy do rzecznika dyscyplinarnego, i to na cały kraj, ze względu na wagę tej sprawy, żeby rozważył wszczęcie postępowań dyscyplinarnych, jak również do rzecznika zajmującego się kuratorami- dodał.

 

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że nie chce przesądzać w tym momencie o winie kogokolwiek w tej sprawie.

 

Czytaj także:

100 szlaków rowerowych za 100 lecie Niepodległości Polski

Były rajdowy mistrz Polski zatrzymany. Zorganizowana grupa mogła wyłudzić co najmniej 65 mln zł!

Źródło: tvn24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze