Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były rajdowy mistrz Polski zatrzymany. Zorganizowana grupa mogła wyłudzić co najmniej 65 mln zł!

PR 9:30 26 czerwca 2019
pixaby/ Telewizja Republika
Filip N. usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej przez której działalność Skarb Państwa miał stracić co najmniej 65 mln zł. Mężczyznę zatrzymało CBŚP na polecenie prokuratury w Łodzi.

 

Na polecenie prokuratora Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Filipa N.

- Prokurator przedstawił Filipowi N. zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw skarbowych. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - poinformowała Prokuratura Krajowa w komunikacie. 

- Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że Filip N. osiągał korzyści majątkowe z popełnianych przestępstw skarbowych oraz gospodarczych. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności - podano.

Prokurator ustalił, że zorganizowana grupa przestępcza działała w latach 2012–2017, która doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania mieniem Skarbu Państwa.

Miało to się stać m.in. poprzez wyłudzenia podatkowe związane z fikcyjnym obrotem artykułami elektronicznymi, pojazdami mechanicznymi oraz częściami do nich, a także prawami do rozpowszechniania i kopiowania utworów słowno-muzycznych.

Według prokuratury podmioty zarządzane przez grupę przestępczą wprowadzały w błąd urzędy skarbowe, co do faktycznego wewnątrzunijnego obrotu towarami, w tym co do zwrotu podatku VAT, a także co do wysokości należnego podatku.

- Na skutek działalności grupy Skarb Państwa stracił co najmniej 65 mln złotych - zaznaczono.


- W toku dotychczasowych czynności procesowych dokonano zabezpieczenia dokumentacji księgowej związanej z prowadzoną działalnością dotyczącą obrotu pojazdami, elektroniką i utworami słowno-muzycznymi. Zabezpieczono także od Filipa N. szereg przedmiotów, których zawartość będzie poddawana analizie w toku dalszych czynności - czytamy w komunikacie.

Portal TVP.info. poinformował, że 37-letni N. to były rajdowy mistrz Polski.

 

Czytaj także:

Polak żyje już lepiej niż Grek. Gonimy unijną średnią...

Dwa oblicza Donalda Tuska

Źródło: pk.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze