Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nowe fakty ws. wypadku Andrzeja Dudy? Współpracownik prezydenta: Bzdury, ktoś wkręcił dziennikarzy

dmc 9:10 18 marca 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
Według doniesień "Rzeczpospolitej", w limuzynie Andrzeja Dudy założono oponę wycofaną wcześniej z użycia. Powodem takiej decyzji Biura Ochrony Rządu miał być brak nowych opon w magazynie. "Ale ktoś wkręcił Rzepę" – komentuje na Twitterze prezydencki doradca Marcin Kędryna.

W tekście "Prawda o wypadku prezydenta Andrzeja Dudy" gazeta pisze, że w dniu incydentu na autostradzie A4 BOR popełniło szereg błędów. Według ustaleń "Rz", prezydencka limuzyna stała prawie miesiąc bez opon, a 15 lutego zapadła decyzja, by założyć oponę wycofaną z użycia, ponieważ nowych w magazynie nie było. Właśnie ta opona miała eksplodować 4 marca w okolicach Lewina Brzeskiego (woj. opolskie).

"Rz" sugeruje, że podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej szefostwo BOR nie ujawniło prawdziwych przyczyn zdarzenia w obawie przed utratą stanowisk. Gazeta donosi, że komputer pokładowy w BMW Andrzeja Dudy kilkakrotnie alarmował o problemie z ciśnieniem powietrza w oponie, ale kierowca zignorował te ostrzeżenia.

Do informacji "Rzeczpospolitej" odniósł się prezydencki doradca Marcin Kędryna stwierdzając, że ktoś "wkręcił dziennikarzy".  "Tekst o wypadku PAD w Rzepie w sporej części to bzdury. Tak łatwo weryfikowalne, że na miejscu redaktorów zapadłbym się ze wstydu pod ziemię" – napisał na Twitterze Kędryna.

Na początku marca podczas jazdy autostradą A4 w limuzynie prezydenta pękła tylna opona. Dzięki wysokim umiejętnościom kierowca zdołał uniknąć zderzenia i bezpiecznie zjechać na pobocze. Nikomu nic się nie stało. – Jak państwo widzą, jestem cały i zdrowy – mówił po wypadku dziennikarzom na stoku narciarskim w Wiśle Andrzej Duda. – Sprawa będzie badana przez ekspertów. Mam nadzieję, że zostanie zbadana porządnie i wnikliwie, bo taka rzecz nie powinna się zdarzyć – dodał.

 

Źródło: Rzeczpospolita, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze