Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jacek Jaśkowiak wypowiedział się także o eutanazji i aborcji. "Każdy powinien mieć prawo wyboru"

PR 12:17 26 listopada 2019
Telewizja Republika
- Potrafię zrozumieć zarówno osobę, która cierpi w wyniku choroby nowotworowej i chce zakończyć życie, jak i osobę, której światopogląd zakazuje podjęcia takiej decyzji - powiedział we wtorek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak pytany o swoje stanowisko w kwestii eutanazji.

 

- Uważam zawsze, że należy zostawić każdemu prawo wyboru. Ja bym chciał o sobie decydować, a nie żeby o tym decydowali inni - podkreślił w Polsat News Jacek Jaśkowiak.

Dodał, że potrafi zrozumieć zarówno osobę bardzo cierpiącą, np. chorą na raka i która nie ma możliwości wyleczenia i chce zakończyć życie, ale też rozumie decyzje osoby, której przekonania zakazują dokonania eutanazji.

Jaśkowiak pytany był również o pogląd dotyczący aborcji. Stwierdził, że w tej kwestii nie da się udzielić prostej odpowiedzi.

- W tym momencie jestem za takimi rozwiązaniami na przykład jak są w Niemczech, gdzie gdy dochodzi do sytuacji już takiej dramatycznej kobieta ma zapewnioną opiekę psychologa, w tym zakresie musi też odbyć ileś rozmów, które pomogą jej w podjęciu pewnych decyzji - powiedział.

Jak podkreślił, jest zwolennikiem prawa wyboru dla kobiet.

- Ale dzisiaj, w tych uwarunkowaniach politycznych absolutnie jest to temat, który jest czysto hipotetyczny i tak naprawdę dla mnie jest to temat tylko i wyłącznie taki kampanijny - mówił.

W ocenie Jaśkowiaka tego typu emocjonalne dyskusje są niepotrzebne, bo nie dotykają sedna problemu, tylko są zastępczym tematem.

W poniedziałek, Jaśkowiak stwierdził w RMF FM, że pary komoseksualne powinny mieć takie same prawa jak małżeństwa i jest za ich legalizacją. Słowa prezydenta poznania ostro skrytykowała Anna Maria Siarkowska.

- Takimi wypowiedziami, pan Jaśkowiak dołącza do chóru lewicy, która chce odebrać dzieciom prawo do posiadania taty i mamy – wskazała posłanka Partii Republikańskiej.

- Odbieranie praw dzieciom jest już zresztą znakiem rozpoznawczym lewicy, która postuluje o odbieranie dzieciom prawa do narodzin, teraz odbieranie prawa do posiadania taty i mamy. Ostatnie postulaty lewicy, te które dotyczą seksualizacji dzieci, mają im odebrać beztroskie dzieciństwo i niewinność. Wszystko to lewica czyni w służbie ideologii – dodała.

 

Czytaj także:

Anna Maria Siarkowska: pan Jaśkowiak dołącza do chóru lewicy, która chce odebrać dzieciom prawo do posiadania taty i mamy

Źródło: polsat news, rmf fm, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze