Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy wyniki ciekawego sondażu: którego polityka Polacy zaprosiliby na Wigilię?

PR 10:51 23 grudnia 2019
wikimedia commons
25,8 proc. Polaków zaprosiłoby na kolację wigilijną prezydenta Andrzeja Dudę - tak wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 19,6 proc. Stawkę zamyka marszałek Tomasz Grodzki.

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z najbliższymi. BIRiS dla Wirtualnej Polski zapytał Polaków - jeśli mieliby zaprosić na kolację wigilijną do domu kogoś z polityków o to, kogo by wybrali?

Najwięcej Polaków zaprosiłoby do wigilijnego stołu prezydenta Andreja Dudę - 25,8 proc. 

Kolejną osobą najczęściej wskazywaną przez Polaków był premier Mateusz Morawiecki - 19,6 proc.

Donalda Tuska wskazało jedynie 9 proc. badanych. Małgorzatę Kidawę-Błońską i Władysława Kosiniaka Kamysza wskazało po 5,7 badanych.

Z sondażu wynika, że 2,7 proc. badanych zaprosiłoby do siebie Krzysztofa Bosaka, Janusza Korwin-Mikkego - 2,4 proc., Adriana Zandberga - 1,8 proc., a Włodzimierza Czarzastego - 0,3 proc. badanych. Z kolei 0,2 proc. na Wigilię zaprosiłoby marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Sondaż wykonał Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Wirtualnej Polski w dniach 19-20.12.2019 roku. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

 

Czytaj także:

Piękne życzenia od żołnierzy i szefa MON [ZOBACZ]

Źródło: wp.pl, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze