Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyciekło nagranie Konfederacji. Liderzy ugrupowania dyskutowali jak wyprowadzić poza partię pieniądze z subwencji

PR 12:26 9 października 2019
zrzut ekranu: facebook.com/KONFEDERACJA2019
Dziennikarze portalu wp.pl dotarli do nagrania z tajnej narady polityków startujących z listy Konfederacji. Liderzy ugrupowania dyskutowali... jak wyprowadzić poza partię pieniądze z subwencji, którą Konfederacja może otrzymać po wyborach parlamentarnych, a jak część pieniędzy zwrócić Januszowi Korwin-Mikkemu.

 

Na nagraniu słyszymy dyskusję skupioną wokół planów finansowych Konfederacji po uzyskaniu subwencji budżetowej po październikowych wyborach do Sejmu i Senatu (aby ją otrzymać, partia musi przekroczyć próg 3 proc. w skali kraju). Może ona wynieść około 6 milionów zł.

W nagranej rozmowie uczestniczyli m.in. Krzysztof Bosak i Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, Michał Wawer skarbnik Konfederacji, Maciej Maciejowski i Paweł Dulski ze Skutecznych, Kaja Godek, Janusz Korwin-Mikke oraz Marek Jakubiak.

Wśród uczestników narady pojawia się pomysł, aby przekazać pieniądze z subwencji na fundację.

- Ja zwracam uwagę na jedną rzecz. Nie wiem, czy dobrze by nie było rozpisać subwencję całą, czy nawet w 95 procentach na fundację - proponuje na nagraniu Robert Winnicki.

- Subwencja może być tylko na cele statutowe - mówi na nagraniu Michał Wawer, członek Ruchu Narodowego i skarbnik Konfederacji.

- Ja bym to interpretował w taki sposób, że jeżeli fundacja ma cele statutowe zbieżne z celami statutowymi partii, to można  darowiznę na fundację - proponuje Wawer. 

- Trzeba się przyjrzeć statutowi partii pod kątem celów - dodaje do tego Winnicki.

Politycy mówią także o tym, że będą w ten sposób mogli oddać pieniądze Januszowi Korwin-Mikkemu.

Korwin Mikke na taśmach "Faktu" z czerwca 2019 r. obiecał przekazać środki z subwencji partii KORWiN na kampanię Konfederacji.

 

Czytaj także:

Wałęsa dalej się pogrąża! Za słowa dot. K. Morawiecniego "nie przeprosi nigdy" i obraża także Lecha Kaczyńskigo

Źródło: wp.pl, polskie radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze