Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W piątek przesłuchanie Leszka Czarneckiego ws. KNF

am 15:36 15 listopada 2018
Telewizja Republika
– W piątek odbędzie się przesłuchanie właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego. Czynności zostały wyznaczone na piątek. Przesłuchanie ma się odbyć w śląskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Katowicach – mówiła w rozmowie z portalem tvp.info prokurator Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej. Będzie to pierwsze przesłuchanie dot. afery w Komisji Nadzoru Finansowego.

Informację o planie przesłuchania Leszka Czarneckiego podała stacja RMF FM.

We wtorkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" pojawił się artykuł dot. "afery KNF". Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski w marcu  br. miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł. Czarnecki nagrał przebieg całej rozmowy.  Na środę rano do KPRM Chrzanowskiego wezwał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zażądał też natychmiastowych wyjaśnień od szefa KNF oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji.

– W związku z nieuczciwymi i bezpodstawnymi atakami oraz oskarżeniami wysuwanymi przez p. Leszka Czarneckiego, będącymi w sposób niebudzący wątpliwości prowokacją dokonaną przez układ pragnący zdyskredytować moją osobę jako przewodniczącego KNF w celu wywarcia nacisku na rzetelnie prowadzony w KNF proces restrukturyzacji jednego z banków, z odpowiedzialności za sprawne funkcjonowanie nadzoru nad rynkiem finansowym i konieczność wnikliwego wyjaśnienia sprawy dla dobra państwa, składam dymisję z pełnionej przeze mnie funkcji – przywołują wypowiedź Marka Chrzanowskiego ogólnopolskie media.

Równocześnie oświadczył, że podjął "kroki prawne w związku z fałszywymi oskarżeniami naruszającymi moje dobre imię i godzącymi w zaufanie publiczne dla kierowanego przeze mnie urzędu".

Oświadczył przy tym, że podjął "kroki prawne w związku z fałszywymi oskarżeniami naruszającymi moje dobre imię i godzącymi w zaufanie publiczne dla kierowanego przeze mnie urzędu".

Źródło: RMF FM, tvp.info

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze