Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W Ottawie stanie Pomnik Ofiar Komunizmu

AS 16:20 19 lutego 2018
Bejsment Polish Newspaper Toronto
W stolicy Kanady - Ottawie powstanie pomnik ofiar komunizmu. W dniach 14 - 15 lutego na zaproszenie ambasadora RP w Kanadzie Andrzej Kurnickiego, przedstawiciele IPN uczestniczyli w spotkaniu tematycznym z organizacjami związanymi z projektem budowy pomnika Ofiar Komunizmu w Ottawie.

Pomnik, który wkrótce powstanie ma na celu oddanie hołdu ofiarom komunizmu, a także zaakcentowanie przyjaźni Kanady z ciemiężonymi narodami. Przedstawiciele IPN, którzy uczestniczyli w spotkaniu z organizacjami, zaangażowanymi w projekt budowy pomnika po przeanalizowaniu dokumentacji projektowej zadecydują o udziale w przedsięwzięciu.


Według projektu Pomnik Ofiar Komunizmu ma składać się z 365 żeber symbolizujących 365 dni roku. Głównymi częściami pomnika mają być: nazwiska ofiar, daty zbrodni oraz tablica upamiętniająca z symbolicznym przesłaniem.

Wieczorem 15 lutego ambasada zorganizowała spotkanie reprezentacji kanadyjskiej Polonii z przedstawicielami IPN. Uroczyste przemówienia wygłosili ambasador Andrzej Kurnicki, zastępca prezesa IPN Jan Baster oraz dyrektor pionu upamiętniania Andrzej Siwek.

Ponadto poruszony został temat możliwości współorganizacji konferencji międzynarodowych.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze