Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W co gra Putin? "Rosyjscy deputowani straszą, że Polska może stać się poligonem doświadczalnym"

pmb 17:59 13 czerwca 2019
Fot. Telewizja Republika
Słychać już pohukiwania deputowanych do Dumy Rosyjskiej, że to jest nieodpowiedzialne. Putin dał do zrozumienia, że stosunki amerykańsko-rosyjskie są coraz gorsze. Rosyjscy deputowani straszą, że Polska może stać się poligonem doświadczalnym dla ich wojska – powiedział Tadeusz Płużański (publicysta, prezes Fundacji Łączka), który był gościem red. Marcina Bąka w programie „W Punkt” w Telewizji Republika.

– Współpraca polsko-amerykańska jest szalenie przyszłościowa. To robi wielkie wrażenie. (...) Kto podnosi głosy krytyczne? Pan Schnepf… Można się zadumać, że taki człowiek był dyplomatą Polski, a nie np. Niemiec albo Rosji… To była wypowiedź kuriozalna – mówił Płużański.

Czytaj więcej: Kabaret! Schnepf stwierdził, że rosyjski myśliwiec SU55 jest lepszy od amerykańskiego F35. Dowiedział się tego w... Sputniku

– Słychać już pohukiwania deputowanych do Dumy Rosyjskiej, że to jest nieodpowiedzialne. Putin dał do zrozumienia, że stosunki amerykańsko-rosyjskie są coraz gorsze. Rosyjscy deputowani straszą, że Polska może stać się poligonem doświadczalnym dla ich wojska – wymieniał historyk.

– W tle spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem mieliśmy kwestię praworządności w Polsce. Dobrze, że padło jednoznaczne dementi z ust Donalda Trumpa.

– Moim zdaniem to przełomowa wizyta. (…) Niektórzy już szukają dziury w całym. To są brednie, to jest propaganda rosyjska. (...) Ameryka może mieć interes w tym, że kupujemy od nich sprzęt. Warto zdawać sobie sprawę z kontekstu. Polska nie jest światowym graczem. USA jest mocarstwem. To że chcą oni z nami rozmawiać to jest wielka sprawa. To niezwykle ważna brama do bezpieczeństwa w Europie.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze