Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

,,To historyczne orzeczenie” Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dziękuje sędziom TK

IK 17:45 22 października 2020
Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dziękuje sędziom TKwikipedia.org
– Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z uznaniem i wdzięcznością przyjęło wyrok Trybunału Konstytucyjnego – czytamy w specjalnym oświadczeniu jednej z największych organizacji pro-life w Polsce. Trybunał orzekł dziś, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

 Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka dziękują sędziom Trybunału Konstytucyjnemu za przyjęcie wyroku odnośnie aborcji.

- Dziękując sędziom Trybunału Konstytucyjnego za to historyczne orzeczenie, apelujemy jednocześnie do Prezydenta, Rządu i Parlamentarzystów o inicjatywę ustawodawczą, mającą na celu realne zwiększenie pomocy dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością - piszą prezes stowarzyszenia Wojciech Zięba oraz sekretarz zarządu Magdalena Guziak-Nowak.
Badanie
- Z
 badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w styczniu i lutym br. przez CBOS wynika, że 92,1 proc. Polaków popiera zwiększenie pomocy finansowej dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością z budżetu państwa – czytamy w oświadczeniu

- Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka postuluje zwiększenie wsparcia dla takich rodzin, poprzez podniesienie kwoty zasiłku pielęgnacyjnego o co najmniej 2 tys. zł miesięcznie, co znacząco ułatwi ponoszenie kosztów życia, leczenia i rehabilitacji. Niezbędne jest również umożliwienie opiekunom pobierającym świadczenia pielęgnacyjne możliwości wypracowywania dochodów w oparciu np. o umowy cywilnoprawne – przypominają autorzy tekstu
- Jako
 organizacja charytatywna, świadcząca m.in. pomoc materialną na rzecz rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawności, deklarujemy gotowość do konsultacji i współpracy – deklarują.

 

Źródło: PRO-LIFE.PL

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze