Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

,,Terrorysta'' SB kandyduje na wójta! Zajmował się rozpracowywaniem opozycji antykomunistycznej

AS 8:00 10 października 2018
Flickr
Ryszard Wierzbicki, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, ubiega się o funkcję wójta w gminie Kołbaskowo. W PRL Wierzbicki zajmował się rozpracowywaniem szczecińskiej opozycji antykomunistycznej. Dziś twierdzi, że w SB zajmował się „terroryzmem”. Szczecińscy działacze opozycyjni pamiętają jednak, jak ich szykanował.

Kołbaskowo to jedna z najzamożniejszych gmin w Zachodniopomorskiem. Znajduje się przy granicy z Niemcami. Inwestuje tu wiele firm. Bezpośrednie sąsiedztwo Szczecina sprawia, że powstają tu domy jednorodzinne i zamknięte osiedla mieszkaniowe. Budżet 12-tys. gminy zwiększył się w ostatnich latach z 20 do 100 mln zł. Ryszard Wierzbicki przez wiele lat był aktywnym radnym w gminie. Regularnie chodzi także na mszę do miejscowego kościoła. Teraz chce zostać burmistrzem gminy.

Z akt, które zachowały się w IPN, wynika, że Wierzbicki w 1988 r. odbył kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych, a potem pracował w wydziale III SB zajmującym się inwigilacją opozycji antykomunistycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE 

Autor: Tomasz Duklanowski 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze