Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terlecki: Każdy klub parlamentarny będzie miał reprezentanta w komisji ds. Amber Gold

mg 13:17 6 lipca 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
– PiS zaproponuje, aby komisja śledcza ds. Amber Gold liczyła 11 osób i zasiadali w niej przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych – mówił dziś na konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Wcześniejsza propozycja zakładała 9-osobowy skład, co dawało możliwość uczestniczenia w niej tylko trzem największym klubom – PiS-owi, PO, i Kukiz'15. Po zmianach w komisji zasiądą także reprezentanci mniejszych ugrupowań.

– Po namyśle chcielibyśmy jednak, żeby mniejsze kluby też mogły uczestniczyć w rozliczeniu tej ponurej afery – powiedział Terlecki.

Na posiedzeniu Prezydium Sejmu PiS zaproponuje, by komisja liczyła 11 osób i wszystkie kluby sejmowe miały w niej swą reprezentację.

Wniosek o komisję śledczą ws. Amber Gold

Wczoraj klub PiS złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold. Pierwsze czytanie projektu uchwały odbędzie się jutro po południu. Szefową komisji ma być Małgorzata Wassermann. 

– Prace komisji będą w niewielkim zakresie, albo w ogóle nie będą pokrywały się z tym, co robi obecnie sąd. Sąd karny interesuje to, czy osoby z zarzutami popełniły przestępstwo, a komisje śledczą interesuje to, jak dochodzi do tego, że szereg instytucji w tym kraju w ogóle nie podjęło żadnych działań i umożliwiło dwójce młodych osób doprowadzenie do takiego stanu – mówiła Małgorzata Wassermann w rozmowie z dziennikarzami. 

Źródło: tvp info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze