Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tarczyński: Andrzej Duda mówił o Żołnierzach Wyklętych w Białym Domu. Duma!

pmb 8:35 13 czerwca 2019
prezydent.pl/©Jakub Szymczuk/KPRP
Dominik Tarczyński wyraził swoje zadowolenie z faktu, że prezydent Andrzej Duda wspomniał o polskich bohaterach w czasie wizyty w Białym Domu. "PAD teraz o Żołnierzach Wyklętych w Białym Domu! Duma!" – napisał.

Chcielibyśmy, aby Rosja była naszym przyjacielem, ale niestety Rosja znów pokazuje swoje bardzo nieprzyjemne dla nas, imperialne oblicze. A my nie chcemy być w rosyjskiej strefie wpływów – mówił prezydent Polski podczas wizyty w USA. – Uważam, że w nas jest więcej męstwa (niż w Rosji – przyp. red.), że jesteśmy odważniejsi i potrafimy walczyć do samego końca, niezależnie od wszystkiego – podkreślał.

– Pokazaliśmy to zresztą w czasie II wojny światowej, pod Monte Cassino, pokazaliśmy w powstaniu warszawskim, pokazaliśmy to w wielu miejscach na świecie, gdzie polscy żołnierze ginęli po to, żeby po II wojnie światowej Polska mogła być wolna. Niestety tak się nie stało, znaleźliśmy się pod rosyjską okupacją – mówił prezydent.

Zobacz także: Ważne słowa prezydenta! "Form obecności USA w Polsce pod względem militarnym będzie teraz znacznie więcej"

– Ci ludzie zostali pomordowani. Dzisiaj nazywamy ich żołnierzami niezłomnymi. Czcimy ich pamięć, chociaż zakopywano ich pod ziemią, tak, żeby nigdy nikt ich nie odnalazł i żeby nie można było upamiętnić miejsc ich pochówku.

Źródło: twitter.com/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze