Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ważne słowa prezydenta! "Form obecności USA w Polsce pod względem militarnym będzie teraz znacznie więcej"

pmb 20:54 12 czerwca 2019
Fot. Telewizja Republika
Podpisanie wspólnej deklaracji jest dla nas kluczowe. Mam nadzieję, że współpraca wojskowa z USA będzie cały czas poszerzana. Form obecności USA w Polsce pod względem militarnym będzie teraz znacznie więcej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z Donaldem Trumpem.

– Dzisiaj podpisaliśmy dokument, który ma charakter przełomowy, przenosi nas do innej epoki – podkreślał Andrzej Duda. – To będzie decyzja USA, ilu żołnierzy skierują do Polski. To zależne od potrzeb i rzeczywistej sytuacji. Cieszymy się z ich obecności w Polsce. Amerykańscy żołnierze są traktowani w Polsce jako przyjaciele – zaznaczył.

– Mam nadzieję, że współpraca będzie rozwijała się jeszcze lepiej. (...) Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować umowę o współpracy w zakresie cywilnej energetyki nuklearnej.

Zobacz także: Ważne! Prezydenci Polski i USA podpisali deklarację o zacieśnieniu współpracy obronnej 

– Podpisanie wspólnej deklaracji jest dla nas kluczowe. Mam nadzieję, że współpraca wojskowa z USA będzie cały czas poszerzana. Dziękuję za pozostałe umowy, choćby tę o wspólnym ściganiu przestępstw, która przybliża nas do ruchu bezwizowego – stwierdził Dudy.

– Form obecności USA w Polsce pod względem militarnym będzie teraz znacznie więcej – podkreślił prezydent Polski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze