Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Starcia w Katalonii! Żak: Rosja zawsze tu mieszała

M.N. 20:42 22 października 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Tomasza Sakiewicza w programie „Dziennikarski poker” na antenie Telewizji Republika była Małgorzata Żak, przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej w Madrycie.

Od wczesnych godzin rannych we wtorek w kilkudziesięciu miejscach w Katalonii prowadzone są przez separatystów blokady dróg oraz kilku linii kolejowych. Na jednej z tras podmiejskich pociąg uderzył w drzewo pozostawione na torach przez protestujących.

W trwających od 14 października zamieszkach w Katalonii rannych zostało już ponad 600 osób, w tym około 290 policjantów i żandarmów. Do wtorku zatrzymano łącznie ponad 110 separatystów, z których tylko 28 zostało tymczasowo aresztowanych.

– Duża większość jest Katalończyków, którzy nie chcą odłączać się od Hiszpanii. Ci, którzy są mniejszością chcą się odłączyć są sterowani przez tych, którzy chcą osłabić Hiszpanię. Teraz jest pozorny spokój w Barcelonie. Ja i nie tylko ja podejrzewam, że ta fala brutalności będzie przechodziła przez kolejne miasta, to nie skończy się na Barcelonie – mówiła nam Żak.

Czy Rosja miesza w Katalonii?

– Rosja zawsze mieszała w Katalonii! W tej chwili historia niepokojąco zaczyna się powtarzać – podkreśliła z zaniepokojeniem. 

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANA CAŁEJ ROZMOWY:


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze