Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Spotkanie Szydło z Cameronem. Tematem rozmowy Brexit, Polonia i szczyt NATO

mg 17:39 8 lipca 2016
Twitter‏@PremierRP
Premier Beata Szydło spotkała się dzisiaj z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Tematem rozmowy były: sytuacja Wielkiej Brytanii po Brexicie, kwestia zabezpieczenia praw Polaków w UK po wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej oraz współpraca w ramach NATO.

Brexit i dymisja

Po referendum w sprawie Brexit premier Wielkiej Brytanii David Cameron ogłosił, że konserwatyści powinni wybrać nowego kandydata na premiera przed październikową konwencją partii.

Na spotkaniu z szefem rządu Zjednoczonego Królestwa premier Beata Szydło podkreślała, że Polska szanuje decyzję obywateli UK. Wyraziła przy tym nadzieję, że Polska i Wielka Brytania będą szukać pragmatycznego i korzystnego dla obu stron rozwiązania regulującego relacje między Zjednoczonym Królestwem i UE.

Co dalej z Polakami w Wielkiej Brytanii?

Premier Beata Szydło w rozmowie z Davidem Cameronem omówiła przyszłość relacji dwustronnych z Wielką Brytanią i podkreślała wagę przestrzegania swobody przepływu osób. Zwróciła się przy tym do szefa brytyjskiego rządu z prośbą o szczególną wrażliwość i ochronę interesów polskich obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Szczyt NATO w Warszawie

Spotkanie z premierem Davidem Cameronem na marginesie szczytu NATO w Warszawie było także okazją do omówienia współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Szefowa polskiego rządu przedstawiła stanowisko Polski w  sprawie wzmacniania relacji euroatlantyckich, w tym w ramach relacji UE-NATO.

szydlo1_670szydlo2_670szydlo3_670szydlo4_670

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze