Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sondaż: Polacy pozytywnie oceniają reakcje prezydenta i premiera na kłamstwa Putina

AS 19:18 25 stycznia 2020
Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda / fot. Jakub Szymczuk/KPRP
– 60 proc. Polaków pozytywnie ocenia działania, które podjęli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki na arenie międzynarodowej po ataku ze strony Władimira Putina i Rosji, przeciwnego zdania jest 29 proc. 11 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania - wynika z sondażu IBRiS.

– Poparcie dla działań prezydenta i premiera zdecydowanie przekracza poparcie dla PiS i prezydenta notowane w ostatnich sondażach, co pokazuje, że polska opinia publiczna staje za swoimi przedstawicielami w momencie ataku ze strony czynników zewnętrznych - czytamy w opracowaniu IBRiS. 

– Z sondażu wynika także, że Polacy nie przyjęli perspektywy przedstawianej przez opozycję, m.in. żądań zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego i negatywnej oceny naszej dyplomacji w związku z odmową udziału prezydenta Andrzeja Dudy w Światowym Forum Holocaustu organizowanym przez m.in. Wiaczesława Mosze Kantora w Yad Vashem - napisano. 

– Polacy zauważyli ofensywę dyplomatyczną podjętą przez polskie władze w związku z nieprawdziwymi i zaczepnymi wypowiedziami prezydenta Rosji - dodano. 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze