Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SLD i Wiosna połączą się - partie ustaliły datę. Ma być nowa nazwa

PR 12:33 22 listopada 2019
Telewizja Republika
Do konsolidacji SLD i Wiosny dojdzie na początku przyszłego roku, być może już w lutym - deklarują sekretarze generalni obu ugrupowań. Pierwszym krokiem do połączenia ma być zmiana statutów, której 14 grudnia dokonają konwencje SLD i Wiosny.

 

Już na początku listopada Rada Krajowa SLD zgodziła się na konsolidację Lewicy oraz na połączenie partii lewicowych.

Sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek poinformował, że do konsolidacji SLD i Wiosny dojdzie na fundamencie Sojuszu, jednak nazwa partii zostanie zmieniona.

- W tej chwili pisany jest nowy statut partii, żeby wszystko było zgodnie z literą prawa. Musimy na podstawie organizacyjno-finansowej SLD zbudować nową formułę składającą się z dwóch partii, bo inaczej mogłoby się to źle skończyć, w związku z uzyskaną subwencją wyborczą - mówił Marcin Kulasek.

14 grudnia odbędzie się konwencja krajowa SLD, która zmieni statut partii a następnie, musi zarejestrować je Sąd. Kolejnym krokiem będzie kongres założycielski, do którego może dojść wczesną wiosną.

- Chcemy stworzyć nową formułę partii lewicowej, która nie będzie walczyła o próg 5-procentowy, czy 8-procentowy, tylko o realne wzięcie odpowiedzialności za losy naszego kraju, za rządzenie krajem, za naprawę tego, co zepsuło PiS, a w najgorszym wypadku - za współrządzenie - mówił polityk SLD.

 

Czytaj także:

Ziemkieicz: prawidłową formą odmiany słowa poseł jest poślica, tak jak karzeł i karlica. Słowo idiota ma natomiast jasno określoną formę żeńską od dawna

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze