Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziemkiewicz: prawidłową formą odmiany słowa poseł jest poślica, tak jak karzeł i karlica. Słowo idiota ma natomiast jasno określoną formę żeńską od dawna

PR 9:04 22 listopada 2019
Telewizja Republika
Jak co piątek, w poranku Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz przeprowadził przegląd politycznych wydarzeń tygodnia.

 

Ziemkiewicz na prezydenta?

Ja nie zamierzam zmieniać zawodu nawet na tak zaszczytny zawód. Miło by było mieć wszystkim Polakom tak wspaniałą pierwszą damę jak moja żona. To jedyny powód dla którego mógłbym to rozważyć.

 

9 kandydatów

Jeśli chodzi o Konfederacje, to partia wschodząca, prawybory są niezłym pomysłem. Może 9 kandydatów to za dużo, ale to buduje.

 

Komu potrzebne są prawybory

W wypadków prawyborów w PO… komu są te prawybory potrzebne. One potrzebne Schetynie. By opóźnić wybory w Platformie. Nie gadajmy o wyborach w PO bo mamy prezydenckie.

Kolejność zdarzeń jest taka: ogłosili prawybory, wskazano kandydatów, oni wszyscy się wycofali bo chcą się pozbyć Schetyny. Może wyjątkiem jest Trzaskowski. On może by chciał kandydować, ale jak by wyszedł z ratusza, miasto przejąłby komisarz wskazany przez rząd czyli przez PiS, jak by dorwał się do tych haków… więc powiedzieli mu „nie możesz”.

Rano Borys Budka ogłosił, że jak nie ma kontrkandydata to nie ma prawyborów i róbmy wybory wewnątrz partii i wtedy pojawia się ta koperta Schetyny.

 

Grodzki jest sobą zachwycony

Tomasz Grodzki myślę może jeszcze wystartować. On jest tak sobą zachwycony.

W senacie Grodzki jest marszałkiem, bo ci mocni z pierwszych szeregów wzajemnie się po blokowali i musieli wskazać kogoś z tylnego rzędu. Jak powiedzieli mu, że został nominowany to Grodzki wstał i powiedział z ręką na sercu, że cytuje Jana Pawła 2 mówiąc „przyjmuję”. On jest przekonany, że powołanie go na Marszałka jest jak namaszczenie papieża na stolicę Piotrową. Że on porwie ludzi za sobą.

 

Maska Tuska

Nie wiem kiedy była ta maska Tuska, że on jest obiektywny. Bardzo fajna jest postawa nawet nie Tuska bo to zawsze był cwaniak, który stwarzał pozory na wszystkich kierunkach ale miał poparcie… Każde zdanko nawet zdawkowe Tuska podchwytują jako nie wiadomo co. On powiedział, że w każdym mieście są ludzie, którzy chcą coś robić - i odebrali to jako chcęć stworzenia nowego ruchu politycznego. On może coś robić mam wrażenie, jeśli to nie będzie wymagało wysiłku.

 

Karzeł, karlica, poseł, poślica

Prawidłową formą odmiany słowa poseł jest poślica, tak jak karzeł i karlica. Słowo idiota ma natomiast określoną formę żeńską od dawna.

Jeżeli naprawdę mielibyśmy gwałcić polszczyznę i wymyślać feminatywy to powinniśmy wymyślać też i maskulatywy. Słowo mężczyzna jest słowem żeńskim odmienia się jak żeńskie słowa, jak i słowo tata.

 

 

Czytaj także:

Działania służb w ponad 30 miejscach i „puste faktury” na 5 mln zł… Prokuratura stawia zarzuty i zabezpiecza Maserati


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze