Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schetyna o "500+": Nie ma zgody na sortowanie Polaków i dzielenie dzieci. Jaworski: PO atakuje wszystkie nasze reformy

mg 13:08 5 lutego 2016
telewizja republika
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorz Schetyna przekonywał, że program "Rodzina 500 +" powinien zostać rozszerzony, ponieważ w obecnej formie jest oszustwem wyborczym PiS-u. – PiS dzieli Polaków, znajduje tych gorszego sortu, zaczyna też dzielić dzieci – mówił przewodniczący PO. – Platforma postanowiła ten projekt wysadzić w powietrze, postanowili wmówić Polakom, że my dzisiaj realizujemy coś innego, niż była mowa w czasie kampanii wyborczej – komentował w Telewizji Republika poseł PiS Andrzej Jaworski.

Posłowie Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej przedstawili własne propozycje w związku z programem "Rodzina 500+". – Tak jak wiele obietnic PiS w tej kampanii było oszustwem, tak samo ten program jest oszustwem. Nie ma 500 zł dla każdego dziecka. PiS dzieli Polaków, znajduje tych gorszego sortu, zaczyna też dzielić dzieci. Nie ma na to zgody Platformy Obywatelskiej – mówił Grzegorz Schetyna.

Złożył jednocześnie w imieniu PO projekt ustawy, która przewiduje 500 zł na każde dziecko. – Jeśli walczyć o demografię, to przecież decyzja o pierwszym dziecku jest kluczowa i najważniejsza – podkreślał. 

Poseł PiS: PO przypuszcza atak na każdą reformę PiS

– PO, która dzisiaj przypuszcza atak na każdą reformę PiS, nie tylko nic nie zrobiła w ostatnich latach w dziedzinie prorodzinnej, ale dzisiaj chce ten projekt zablokować. Słyszeliśmy, że posłowie PO będą zgłaszali liczne poprawki do tego projektu, ze strony ich sprzymierzeńców z .Nowoczesnej słyszymy, że chcą wprowadzić górny próg dochodowy – podkreślał w Telewizji Republika poseł PiS Andrzej Jaworski. – Platforma postanowiła ten projekt wysadzić w powietrze, postanowili wmówić Polakom, że my dzisiaj realizujemy coś innego, niż była mowa w czasie kampanii wyborczej – dodawał. 

Jak tłumaczył poseł PiS-u, jego partia konsekwentnie podchodzi do programu "Rodzina 500+" i nie zmienia zdania w tej sprawie.

– Od samego początku mówiliśmy, że w tej trudnej sytuacji ekonomicznej, którą mamy po ośmiu nieudanych rządach PO, stać na nasze państwo na to, aby każda rodzina w trudnej sytuacji ekonomicznej otrzymała tę pomoc na każde dziecko, natomiast w rodzinach, które tego minimalnego kryterium nie spełniają, chcemy pomóc na drugie i każde kolejne dziecko – tłumaczył. – To był swoisty pakt z obywatelami, dzisiaj nasz rząd skierował ten projekt do Marszałka Sejmu, a poszczególne komisje zajmą się nim tak, żeby jak najszybciej wszedł w życie – dodawał. 

 

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze