Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie będzie kontroli wydatków środków z programu 500+

kg 13:49 15 stycznia 2016
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta RafalskaTelewizja Republika
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało w specjalnym komunikacie, że wbrew medialnym doniesieniom nikt nie zamierza ingerować w to, w jaki sposób zostaną wydane pieniądze z programu 500+.

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji, jakoby rząd planował wprowadzić kontrolę wydatkowania pieniędzy z programu 500+. W odpowiedzi na te informacje, MRPiPS opublikowało specjalny komunikat.

Szanujemy autonomię rodziny i wierzymy, że ona najlepiej wie, czego dziecku potrzeba. Nie można zakładać, że środki z programu zostaną źle wydane. Nikt nie będzie sprawdzał ani nadzorował każdej rodziny w zakresie tego jak wydaje świadczenie wychowawcze. Projekt ustawy zawiera możliwe do zastosowania w nadzwyczajnych sytuacjach, mechanizmy zapobiegające marnotrawieniu świadczeń. Będzie to takie samo rozwiązanie jak obowiązujące od wielu lat w ustawie o świadczeniach rodzinnych – napisano w oświadczeniu.

Ministerstwo przypomina, że w przypadku sygnałów o marnotrawieniu środków będzie można przeprowadzić wywiad środowiskowy, aby ustalić, jak wygląda sytuacja w rodzinie.

Jeśli coś będzie nie tak, pracownik organu wypłacającego świadczenie 500 zł, na podstawie informacji od pracownika socjalnego, będzie mógł zamienić wypłatę choćby na pomoc w formie rzeczowej: np. na opłacenie opieki nad dziećmi, wyjazdy kolonijne, jedzenie, ubrania, lekarstwa itp – napisano.

Źródło: mpips.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze