Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: druga strona sporu politycznego tej wojny ideologicznej chce

PR 10:39 16 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Skandaliczne ataki na metropolitę krakowskiego nie ustają. Wicepremier Jacek Sasin nie szczędzi słów krytyki pod adresem środowisk LGBT, które zdecydowanie przekroczyły już kolejne granice. Sasin w Polsat News podkreślił, że wyrażanie jasnego stanowiska w tej sprawie jest obowiązkiem biskupów.

 

W rozmowie na antenie Polsat News, poruszono m.in. temat ideologii LGBT w debacie politycznej.

Szef NSZZ "Solidarność" Piotra Duda, podziękował w liście abp. Jędraszewskiemu, za "odważne i prawdziwe słowa oceniające ideologię LGBT+ dodając, że może liczyć na wsparcie.

- Ja bym się pod tymi słowami (Szefa NSZZ "Solidarność" - przyp.red.) podpisał - powiedział Sasin.

- Jest obowiązkiem hierarchów kościelnych, żeby wyrażać stanowisko w tym temacie. Te ataki, które spotkały arcybiskupa Jędraszewskiego, łącznie z haniebnym faktem, który miał miejsce, czyli poderżnięciem gardła kukle, która miała go przedstawiać, to przekroczenie kolejnych granic - przekazał. 

- To jest badanie wytrzymałości wszystkich tych, którzy chcieliby, żeby Polska się rozwijała w spokoju. Do tego nie są nam potrzebne żadne ideologicznej wojny - powiedział Sasin.

-Druga strona sporu politycznego tej wojny ideologicznej chce - dodał.

Sasin podkreślił, że PiS musi odnosić się do sprawy, gdyż dotyczy ona bardzo wielu Polaków. 

- To nie my wprowadzamy ideologie do debaty publicznej. To nie my przedstawialiśmy wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą, nie my organizujemy prowokacyjne marsze równości. My się w to nie angażujemy, ale nie możemy milczeć w sytuacji, kiedy sprawa dotyczy bardzo wielu Polaków - powiedział. 

 

Czytaj także:

Ziemkiewicz: jak patrzę na wypięte 4 litery - LGBT, to widzę starych komuchów

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze