Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd chce ratować Warszawę. Podczas sztabu kryzysowego w sprawie "Czajki", władzom Warszawy zaproponowano...

PR 10:51 30 sierpnia 2019
Telewizja Republika
- Władze Warszawy podjęły decyzję o przyjęciu pomocy polegającej na zbudowaniu alternatywnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki - poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk po posiedzeniu sztabu kryzysowego w KPRM. O godz. 11 na brzegu Wisły pojawi się rekonesans wojskowy.

 

 

W piątek rano w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym uczestniczył m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Po zakończeniu posiedzenia szef KPRM Michał Dworczyk przekazał mediom, że podczas spotkania przedstawiono władzom Warszawy propozycję pomocy polegającej na zbudowaniu alternatywnego rurociągu, którym będą tłoczone ścieki z lewobrzeżnej do prawobrzeżnej Warszawy, tak aby następnie trafiły one do oczyszczalni ścieków "Czajka".

- Bardzo się cieszymy, że władze Warszawy podjęły decyzję o przyjęciu tej pomocy - powiedział Dworczyk.

Poinformował, że powstaje zespół roboczy, którego szefem zostaje wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś.

- Wody Polskie zintegrują wszystkie działania niezbędne do tego, żeby ta przeprawa i ten rurociąg powstał - dodał szef KPRM.

O godz. 11 nad Wisłą ma pojawić się rekonesans wojskowy oraz rozpoczną się przygotowania do budowy przeprawy.

- Z trzech garnizonów zostaną ściągnięte niezbędne siły i środki do tego, żeby przeprawa została zbudowana przez Wisłę, a następnie tą przeprawą zostanie pociągnięty najpierw elastyczny rurociąg, którym pompy powodziowe zaczną tłoczyć ścieki - powiedział Dworczyk.

Ścieki te, jak dodał, trafią do oczyszczalni Czajka. Następnie, wykonane zostanie docelowe rozwiązanie - rurociąg, którym ścieki - przy wykorzystaniu grawitacji - będą transportowane do oczyszczalni. Elastyczy rurociąg pozostanie jako rozwiązanie zapasowe.

- Takie rozwiązanie, właśnie z tym zapasowym rurociągiem, pozwoli na bezpieczny transport nieczystości, ścieków do oczyszczalni Czajka przez wiele tygodni, bo zapewne właśnie tyle potrwa naprawa rurociągu biegnącego pod dnem Wisły - powiedział Dworczyk.

 

Czytaj także:

Dobra mina do złej gry Trzaskowskiego? GPC: Ścieki będą truły przez tygodnie

Źródło: media, Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze