Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Turystyka a rozwój gospodarczy Polski". Debata Instytutu Zmian

ap, mg 14:30 25 września 2015
facebook
Instytut Zmian zaprasza na debatę zatytułowaną "Turystyka a rozwój gospodarczy Polski. Stan bieżący i możliwe drogi rozwoju sektora turystycznego w Polsce". Spotkanie odbędzie się już jutro o godz. 15 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Nowy Świat 49 w Warszawie.

Debata ma związek z przyjęciem przez rząd 18 sierpnia 2015 r. „Programu rozwoju turystyki do 2020 roku”. Wśród panelistów znaleźli się?

1. Poseł Maks Kraczkowski – wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Sejmu RP,
2. Rafał Szmytke – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej,
3. Józef Ratajski – dyrektor biura, członek zarządu Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki Lewiatan,
4. prof. dr hab. Ewa Dziedzic - Kierownik Katedry Turystyki Szkoły Głównej Handlowej,

oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Izby Turystyki oraz regionów turystycznych.

Zaproszeni goście będą się zastanawiać nad dalszymi perspektywami rozwoju polskiej turystyki w najbliższych latach. Celem niniejszego wydarzenia będzie przeprowadzenie diagnozy obecnego stanu branży turystycznej w kontekście jej wpływu na rozwój naszej gospodarki. W toku naszej debaty goście będą chcieli wskazać na kwestie problematyczne, które utrudniają turystyce uzyskania większego wpływu na rozwój gospodarczy naszego kraju, w tym polskich regionów turystycznych i przedsiębiorców. Jednocześnie będą chcieli spróbować zmierzyć się z przedstawieniem wstępnych rozwiązań tak zdiagnozowanych problemów, aby w dalszej kolejności zająć się ich rozwinięciem we współpracy z zainteresowanymi instytucjami.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

"Turystyka ma ogromny potencjał"

– Turystyka to ok. 6 proc. naszego PKB, ma ogromny potencjał. W Unii Europejskiej turystyka stanowi 5 proc. PKB, a łączny udział turystyki razem z branżami pokrewnymi to ok. 12 proc. – mówił w Telewizji Republika Rafał Kożuchowski z Instytutu Zmian.

Zobacz całą rozmowę:

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze