Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Czarna księga" .Nowoczesnej. Petru: Rządy PiS to jakiś koszmar

dcz 9:39 22 lutego 2016
Ryszard Petru podczas pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencjiFLICKR/PIOTR DRABIK/CC-BY-SA 2.0
.Nowoczesna zaprezentowała swoją "Czarną księgę" mającą ukazywać w negatywnym świetle pierwsze 99 dni rządów Prawa i Sprawiedliwości.

– To nie była "dobra zmiana", to był jakiś koszmar – powiedział na niedzielnej konferencji prasowej lider .Nowoczesnej Ryszard Petru. – Będą nam wmawiać, że my chcemy zabrać 500 zł na dziecko, a to nieprawda, bo sami tych pieniędzy nie mają. Prezes PiS Jarosław Kaczyński doskonale o tym wie, że w latach późniejszych niż rok 2016 finansowania na to nie ma – dodał szef .Nowoczesnej.

Wśród konsekwencji rządów PiS posłowie Nowoczesnej wymieniają: silne upolitycznienie państwa, destrukcję służby cywilnej, zniszczenie mediów publicznych, osłabienie instytucji państwa prawa, pogłębienie podziałów społecznych oraz poważnie osłabienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej. 

"Spowolnienie rozwoju gospodarczego"

Opozycyjna partia dodała w dokumencie, że nastąpiło osłabienie zaufania obywateli do państwa. Posłowie Nowoczesnej z zaniepokojeniem pisali też o deficycie budżetowym. Według nich polityka rządu Beaty Szydło "spowolni rozwój gospodarczy Polski".

– Odwrócenie wielu z tych efektów rządów Prawa i Sprawiedliwości będzie trudne, pracochłonne i czasochłonne. Wysoka będzie cena, jaką za to zapłacimy. Jako ludzie i jako społeczeństwo – podsumowali autorzy dokumentu. 

Źródło: wpolityce.pl, onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze