Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Chcemy Petra zamiast Petru". Polacy dziękują czeskiemu europosłowi, on dziękuje Polakom

ap 17:13 20 stycznia 2016
Petr MachFacebook
Podczas wczorajszej debaty w Parlamencie Europejskim poświęconej sytuacji w Polsce głos zabrał czeski eurodeputowany Petr Mach. Wystąpił jako obrońca naszego kraju. Do marynarki miał przypiętą plakietkę z napisem: "Jestem Polakiem", czym zaskarbił sobie wdzięczność i uznanie Polaków.

– Co przeszkadza tak naprawdę KE? Że partia, która nie lubi obecnego kształtu UE, wygrała wybory? – pytał wczoraj czeski polityk. – To skandaliczna ingerencja w sprawy suwerennego państwa –ocenił.

Jak dodał, dzisiaj cała UE powinna stanąć u boku Polski, która "pada ofiarą niesprawiedliwych wyroków". – Wszyscy powinniśmy powiedzieć: jestem Polakiem, jak kiedyś J.F. Kennedy powiedział o berlińczykach w Berlinie – zakończył swoje wystąpienie europoseł z Czech.

Za swoje wczorajsze wystąpienie polityk spotkał się z falą wdzięczności ze strony polskich obywateli. Od wczorajszego wieczoru internauci w różnych formach przypominają przemówienie Czecha. Pojawiły się także memy. Wśród nich taki:

mem_670_01

Do licznych wyrazów uznania i wdzięczności płynących z Polski, Mach odniósł się na swoim profilu na Facebooku.

 

Otrzymalem setki wiadomości i emaili od Polaków. Serdecznie dziękuję i doceniam waszą wiarę i ufność we mnie. Życzę Wam...

Posted by Petr Mach on 19 stycznia 2016
 

Moc mě těší ta záplava milých děkovných reakcí z Polska na to, že jsem se jejich země včera zastal (a omlouvám se, že...

Posted by Petr Mach on 20 stycznia 2016

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze