Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pułaski/a był/a kobietą? Amerykańscy "naukowcy" przekonują: męska uroda spowodowana "przerostem nadnerczy"

am 10:24 5 kwietnia 2019
zrzut ekranu z filmu: "Ukryte historie Ameryki: generał Pułaski był kobietą?"/ smithsonianchannel.com
– Generał Kazimierz Pułaski, bohater wojny o niepodległość USA, był kobietą – donoszą dumnie amerykańscy naukowcy z jeszcze dumniej brzmiącego Georgia Southern University. O ile jedni potraktują informację w kategoriach wyłącznie humorystycznych, o tyle niektórzy są głęboko przekonani o prezentowanym stanie rzeczy. Proponujemy krok dalej… "Kopernik była kobietą!".

Kazimierz Pułaski był jednym z najważniejszych dowódców i marszałków konfederacji barskiej, a także bohaterem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. "Analiza jego szkieletu wykazała, że biologicznie był kobietą" – wskazuje "Daily Mail". Wyniki badań przedstawił zespół antropologów z Uniwersytetu Południowej Georgii. Ten, przez ostatnie czternaście lat, badał DNA generała.

Pułaski zmarł 11 października 1779 roku, w bitwie pod Savannah. Jego miejsce pochówku nie było znane przez kolejne 150 lat. Wówczas trumnę z domniemanymi szczątkami generała odnaleziono na plantacji w Savannah. Już wtedy naukowcy wyrażali zasadne wątpliwości co do tożsamości zwłok. Od 2005 roku trwały badania nad wydobytymi kośćmi, które prowadził zespół antropologów z Południowej Georgii.

Dziś ustalono wersję, że Pułaski był biologicznie kobietą, o czym świadczyć mają m.in. kształt jego szczęki oraz miednicy. Jak zatem wytłumaczono iście męską urodę? Zdaniem badaczy generał cierpiał na przerost nadnerczy, który sprawił, że w organizmie miał dużo męskich hormonów, co wpływało na jego wygląd.

– To jedyna możliwość na wytłumaczenie cech szkieletu, które odkryliśmy podczas badań – przekonuje dr Virginia Estabrook Uniwersytetu z Południowej Georgii w rozmowie z "Daily Mail".

"Przełomowa" informacja  o płci gen. Pułaskiego była inspiracją do nagrania filmu dokumentalnego pt. "Ukryte historie Ameryki: generał Pułaski był kobietą?". Ten mogą państwo obejrzeć TUTAJ.

"Rewelacyjne" doniesienia naukowców zza oceanu skomentował na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Amerykańscy naukowcy twierdzą, że Pułaski był kobietą. Ziemkiewicz kpi: dokonałem odkrycia! Witkacy była kobietą!

 

Źródło: Daily Mail, smithsonianchannel.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze