Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Protest Strajku Kobiet w Warszawie. Policja: zgromadzenie jest nielegalne

JK 13:44 13 grudnia 2020
Demonstracja pod hasłem "Idziemy po wolność. Idziemy po wszystko!".PAP/Marcin Obara
W niedzielę po południu rozpoczął się kolejny protest organizowany m.in. przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. W pobliżu Ronda Dmowskiego zebrały się osoby związane ze środowiskiem Strajku Kobiet oraz Strajku Przedsiębiorców.

Stołeczna policja monitoruje przebieg manifestacji w centrum miasta. Jak informuje na Twitterze, na ulicy Marszałkowskiej odbywa się nielegalne zgromadzenie. Policjanci kierują do uczestników komunikaty z apelem o zachowanie zgodne z prawem. Wystawiony został kordon, którego celem jest zmuszenie protestujących do zejścia z jezdni. Protestujący ruszyli z ronda Dmowskiego.

Na miejscu działają Zespoły Antykonfliktowe Policji. Wylegitymowano pierwsze osoby. W związku z naruszeniem prawa kierowane będą wnioski o ukaranie do sądu, jak również nakładane są mandaty karne.

Jak powiedział IAR rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Sylwester Marczak, funkcjonariusze będą reagowali na bieżąco na zachowania uczestników pochodu. - Jest to kolejne zgromadzenie. które ma charakter nielegalny. Nie zostało zgłoszone, nie ma też charakteru spontanicznego - podkreślił Sylwester Marczak.

Źródło: PAP, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze