Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku

ASy 21:56 16 września 2020
Zniszczony wrak TupolewaPAP/EPA/YURI KOCHETKOV
W środę wieczorem rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała, że Zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ.

Wniosek ten będzie umożliwiał wydanie międzynarodowego listu gończego. W takim wypadku śledczy będą mogli podjąć działania zmierzające do zatrzymania podejrzanych.

- Zarzuty, które postawiono kontrolerom dotyczą umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkującego śmiercią wielu osób -­ przekazała Ewa Bialik.

Wcześniej prokuratura wydała postanowienia o zmianie formuły postawienia zarzutów rosyjskim kontrolerom. Zapis miał zmienić się z „nieumyślnego spowodowania katastrofy i sprowadzenia jej niebezpieczeństwa” na „działanie umyślne”.

Prokuratorzy przyjęli, że podejrzani przewidzieli już wcześniej, że może dojść do katastrofy. Oznacza to umyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu powietrznym, której następstwem była śmierć wielu osób.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze