Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Biznesmen, który zginął we wtorkowej katastrofie, wyprodukował czarą skrzynkę do Tu-154M

PR 11:36 4 maja 2018
atm.com.pl
Tadeusz Czichon zginął we wtorek w katastrofie lotniczej. Był współzałożycielem i prezesem firmy, która produkowała czarne skrzynki montowane w samolotach. Jedną z tych, które rejestrowały dane w Tupolewie 10.04.2010 roku, także wyprodukowała jego firma.

Początkowo informacje o wtorkowej katastrofie były bardzo lakoniczne.

Wiadomo było jedynie że do tragedii doszło wieczorem, że tragedia miała miejsce nieopodal lotniska Kołbiel-Skorupy pod Warszawą i że chodzi o samolot VL3, którego pilot zginął na miejscu.

Dzisiaj wiadomo, że owym pilotem był 58-letni Tadeusz Czichon, współzałożyciel, przewodniczący Rady Nadzorczej i były Prezes Zarządu ATM S.A. Tę informację potwierdziła sama firma.

„Z wielką przykrością informujemy o nagłej i tragicznej śmierci Tadeusza Czichona. Współzałożyciel, przewodniczący Rady Nadzorczej i były Prezes Zarządu ATM S.A. zginął w katastrofie samolotu niedaleko lądowiska Kołbiel-Skorupy, pod Warszawą” - podano na stronie atm.com.pl

"Prezes Sławomir Koszołko wraz z Zarządem ATM S.A. i pracownikami firmy wyrażają żal, smutek i głębokie poczucie straty oraz składają najszczersze wyrazy współczucia Jego rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom" – czytamy w komunikacie.

 

W firmie ATM S.A. produkowane są czarne skrzynki montowane w samolotach a jedna z nich była w tupolewie i jest kluczowym dowodem w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej. Oryginalne rejestratory Tupolewa - FDR (zapisujące parametry lotu) i CVR (nagrywające rozmowy w kokpicie) od samego początku są w rękach Rosjan. Polacy otrzymali z Moskwy jedynie kopie zapisów obu rejestratorów.

 

Źródło: atm.com.pl, Niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze