Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent dla "GP": część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości

A.N. 8:15 11 sierpnia 2020
Pełna wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą już w środę w "Gazecie Polskiej"!PAP/Radek Pietruszka
Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" prezydent Andrzej Duda.
– Część opozycji zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości, co utrudnia dialog w Polsce, osłabia polskie państwo. Przecież opozycja kontroluje izbę wyższą polskiego parlamentu. Potrzebujemy odpowiedzialnej opozycji, takiej, która potrafi konstruktywnie wypełnić funkcję, która jej przypadła. Wyzwań, które będą wymagać naszej współpracy, nie zabraknie w najbliższym czasie – mówi prezydent Andrzej Duda we wtorkowej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Dziennikarze "GP" zapytali o plany prezydenta na drugą kadencję, czy będzie ona przebiegała pod znakiem dystansowania się do Prawa i Sprawiedliwości, jak uważa dziś część komentatorów.

– Polacy mnie znają i wiedzą, jakie wyznaję wartości" - odpowiada prezydent Andrzej Duda. "Nie udawałem kogoś, kim nie jestem. Konsekwentnie trwam przy moich ideałach. (...) Sprawy dla mnie i dla Polaków kluczowe to: rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność. Te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę, która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością. O takiej Polsce marzę i chcę, żeby moja druga kadencja przebiegała pod znakiem Polski ambitnej, innowacyjnej, ale pamiętającej o swoich korzeniach, historii, tożsamości i tradycji –  powiedział Duda.

– Niektórzy mówią nawet o tym, że chce Pan stworzyć proprezydenckie stronnictwo polityczne" - stwierdzają dziennikarze "Gazety Polskiej".

– Ja swoją pracą tworzę i chcę nadal tworzyć stronnictwo polskich spraw. Ta koalicja polskich spraw, o której mówiłem jeszcze w kampanii wyborczej i w orędziu po zaprzysiężeniu, jest naprawdę potrzebna – odpowiedział prezydent.

Pełny wywiad ma zostać opublikowany w środę w "Gazecie Polskiej".

Źródło: PAP/GP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze