Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda o sytuacji na Białorusi: Monitorujemy sprawy na bieżąco. Będziemy reagować

JJ 16:22 10 sierpnia 2020
Prezydent RP Andrzej DudaPrezydent.pl, fot. Jakub Szymczuk
Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałek na Twitterze o swojej rozmowie z ambasadorem RP na Białorusi, Arturem Michalskim.

– Monitorujemy sprawy na bieżąco i będziemy reagowali adekwatnie do zdarzeń i okoliczności – zapewniła głowa państwa polskiego.

– Przed chwilą odbyłem rozmowę z Ambasadorem RP na Białorusi Panem Arturem Michalskim. Odebrałem raport na temat dotychczasowych wydarzeń i aktualnej sytuacji – podkreślił Andrzej Duda.

Po ogłoszeniu w niedzielę wieczorem wyników badania exit poll, w Mińsku wybuchły protesty. Obywatele Białorusi nie zgadzają się z wynikiem wyborów, w których zwyciężył rządzący nieprzerwanie od 1994 r. Aleksandr Łukaszenka.

Białoruskie służby siłowe potwierdziły zastosowanie "specjalnych środków" przeciwko uczestnikom demonstracji w Mińsku - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek rzeczniczka MSW Białorusi Olga Czemodanowa.

Centrum Wiasna podało w poniedziałek, że co najmniej jedna osoba zginęła, 120 zatrzymano w starciach policji z demonstrantami po wyborach prezydenckich.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zaapelował w liście do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o zwołanie nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej w sprawie sytuacji na Białorusi - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze