Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent: Czcząc powstańców, zarazem uczmy się od nich jak kochać ojczyznę i mądrze jej służyć

AS 20:32 27 grudnia 2019
prezydent.pl
Wielkopolanie dowiedli, że zwycięskie powstania to ich specjalność – napisał w liście odczytanym w piątek w Poznaniu podczas centralnych uroczystości z okazji 101. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego prezydent Andrzej Duda.

– Jest to etos służby ojczyźnie przede wszystkim poprzez dobrą, rzetelną, wytrwałą codzienną pracę, a kiedy trzeba - także poprzez walkę zbrojną o wolność. Przed 101 laty poszła wiara do powstania. Powstańcy nieśli w sercach wiarę w Polskę i nadzieję na odzyskanie przez nasz naród własnego suwerennego państwa. Ale nie było to wiara ślepa, lecz oparta na mocnych podstawach wiedzy i umiejętności -  napisał Andrzej Duda. 

– To właśnie Wielkopolanie uważani za nieskorych do romantycznych porywów, preferujący pracę organiczną i postawy pozytywistyczne dowiedli, że zwycięskie powstania to ich specjalność. Pamiętamy. że zwycięski zryw 1918 roku poprzedziło stulecie wcześniejsze a także zwycięskie powstanie wielkopolskie z roku 1806, które otworzyło drogę do utworzenia Księstwa Warszawskiego - podkreślił. 

– Czcząc powstańców, zarazem uczmy się od nich jak kochać ojczyznę i mądrze jej służyć - dodał prezydent. 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze