Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Powrót do szkół w Wielkiej Brytanii. Pierwszy etap wychodzenia z lockdownu

jm 16:13 8 marca 2021
Rezygnacja z nauki zdalnej jest jednym z najbardziej istotnych elementów przedstawionego przed dwoma tygodniami planu wychodzenia z lockdownu przez Johnsona.Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
W ramach pierwszego etapu wychodzenia z lockdownu brytyjski rząd luzuje obostrzenia. Podjęta decyzja o powrocie do nauki stacjonarnej wszystkich dzieci ze szkół podstawowych i większości szkół średnich weszła w życie w poniedziałek.

- Myślę, że rzeczywiste ryzyko tkwiłoby w niewracaniu do szkół jutro, biorąc pod uwagę wszystkie cierpienia, wszystkie straty w nauce, które widzieliśmy - przekonywał w niedzielę Boris Johnson. Według premiera straty dla uczniów wynikające z nauczania zdalnego i przebywania poza klasami lekcyjnymi są naprawdę duże. Od stycznia szkoły były otwarte tylko dla dzieci w szczególnie trudnej sytuacji i kluczowych pracowników, w tym personelu medycznego. 

 

 

Uczniowie szkół średnich będą proszeni o wykonanie w szkole trzech dobrowolnych testów na obecność koronawirusa i jednego w domu. Następnie będą otrzymywać do domów zestawy testów do wykonania dwa razy w tygodniu. 

Natomiast ani maseczki, ani testy nie są konieczne w szkołach podstawowych. Od poniedziałku do nauki zdalnej wrócić mogą również studenci, których kierunek wymaga uczestnictwa na żywo w kursach praktycznych lub wymagających specjalistycznego sprzętu i infrastruktury.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze