Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska wśród krajów najbardziej narażonych na ataki hakerów. To pokłosie konfliktu na Ukrainie

PR 8:58 9 października 2019
pixabay
Jesteśmy wśród 20 krajów najbardziej narażonych na cyberataki. Szczególnie aktywni są u nas hakerzy rosyjscy - ostrzega "Rzeczpospolita" wskazując, że to pokłosie konfliktu na Ukrainie.

- Za niemal co drugim atakiem hakerskim stoją grupy wspierane przez rządy, którym zależy m.in. na kradzieży wrażliwych danych, istotnych z punktu widzenia geopolitycznego – wynika z najnowszych danych firm Thales i Verint. Obie firmy przeprowadziły szczegółowe badania ataków cybernetycznych na świecie z ostatniego roku. Rezultaty są zaskakujące tym bardziej, że wśród kluczowych celów atakujących znalazła się Polska - czytamy w Rzeczpospolitej.

Według gazety celem cyberprzestępców jest 12 państw z najwyższym PKB, w tym USA, Chiny, W. Brytania, Niemcy, Francja czy Japonia.

Analitycy wskazują, iż na szczycie listy są też kraje istotne z punktu widzenia geopolityki i gospodarki – w tym Polska (obok Korei Płd., Ukrainy czy Izraela).

- Polska jest na 20. pozycji w rankingu krajów najbardziej narażonych na cyberataki - powiedział "Rz" Andrzej Bartosiewicz, dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu w obszarze cybersecurity w Thales Polska.

- Według badań ataki pochodzą głównie z Rosji. Często stanowią pokłosie konfliktu na Ukrainie. Najbardziej aktywna nad Wisłą jest grupa Black Energy, powiązana z rosyjskim wywiadem wojskowym, która w ub.r. uderzyła w firmy energetyczne i transportowe na Ukrainie i w Polsce - podaje dziennik.


Czytaj także:

Milion dla Kwaśniewskiego, czyli polski wątek w aferze, którą żyje Ameryka

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze