Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsza wegańska restauracja otrzymała gwiazdkę Michelin

AR 12:45 19 stycznia 2021
Poza klasycznym wyróżnieniem, lokal zdobył również gwiazdkę zieloną pexels.com
Gwiazdka Michelin to najbardziej prestiżowa nagroda kulinarna na świecie, przyznawana za walory smakowe. W tym roku wyróżniona została wegańska restauracja ONA w mieście Ares. To pierwszy raz kiedy we Francji nagroda została przyznana lokalowi, który nie wykorzystuje produktów zwierzęcych.

Nazwa nagrodzonej restauracji pochodzi od słów „Origine Non Animale”, co oznacza tyle co „Pochodzenie niezwierzęce”. Lokal założony został w 2016 roku.

Jak powiedziała właścicielka restauracji Claire Vallee, „kiedy otrzymała telefon z przewodnika Michelin informujący ją o nagrodzie, poczuła się, jakby potrącił ją pociąg”. 

- To pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - podkreśliła. 

Poza klasycznym wyróżnieniem, lokal zdobył również zieloną gwiazdkę, którą Michelin wprowadził w zeszłym roku. To nagroda dla restauracji, które mają dobre wyniki w zakresie etycznych praktyk.

- ONA to pierwsza wegańska restauracja we Francji, która zdobyła gwiazdkę - oświadczyła rzeczniczka przewodnika Michelin.

Choć restauracja ONA, z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, musiała zostać zamknięta, właścicielka zaznaczyła, że nagroda daje jej nadzieję.

- Najważniejsze to czerpać z tego radość.

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze