Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Papież: Każdy z nas ma misję, każdy z nas jest misją na tym świecie

PR 14:07 20 października 2019
twitter@ojcieckramer
Papież mówił podczas homilii wygłoszonej w bazylice świętego Piotra, że urodziliśmy się, by osiągać wyżyny, żeby spotkać Boga a do tego, potrzebna jest walka z egoizmem i wyjście z własnego ja.

 

- Nie urodziliśmy się, by pozostać na ziemi, zadowalać się rzeczami płaskimi, urodziliśmy się, aby osiągnąć wyżyny, żeby spotkać Boga i braci - wskazywał Franciszek. W tym celu, dodał, trzeba "walczyć z siłą grawitacji egoizmu, dokonać wyjścia z własnego ja".

- I tak, jak w górach nie da się wejść, będąc obciążonymi rzeczami, podobnie i w życiu trzeba pozbyć się tego, co zbędne. To także tajemnica misji: aby wyruszyć, trzeba zostawić, aby głosić, trzeba wyrzeczeń - zaznaczył.

 

 Franciszek wyjaśniał, że misja nie polega na "podbijaniu" czy "nakładaniu obowiązków", ale na stawianiu się na tym samym poziomie i ofiarowaniu miłości.

- Oto misja: obdarzyć czystym, wysokogórskim powietrzem tych ludzi, którzy żyją zanurzeni w zanieczyszczeniu świata; przynieść na ziemię pokój, który napełnia nas radością za każdym razem, gdy spotykamy Jezusa - mówił papież.

Wzywał wierzących: "idź z miłością do wszystkich, ponieważ twoje życie jest cenną misją: nie jest ciężarem, który trzeba znosić, lecz darem do zaoferowania".

 

Czytaj także:

Ks. Jerzy nigdy nie walczył z człowiekiem, On walczył z grzechem! MOCNE SŁOWA!

Źródło: IAR, vaticannews.va

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze