Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

.Nowoczesna skarży decyzję PKW w Sądzie Najwyższym. Będzie walczyć o dotacje

mg 15:24 29 lipca 2016
Twitter@PawelRabiej
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała odrzuciła sprawozdanie partii Ryszarda Petru "o przychodach, wydatkach i zobowiązaniach finansowych". Dla .Nowoczesnej oznacza to utratę nawet 75 proc. dotacji. Dziś Ryszard Petru poinformował, że jego partia zaskarży decyzję PKW do Sądu Najwyższego.

W myśl uchwały Państwowej Komisji Wyborczej .Nowoczesna naruszyła art. 132 § 1 Kodeksu wyborczego.

W takiej sytuacji Komitet nie powinien przyjmować środków wpłaconych niezgodnie z przepisami ustawy, ale dokonać ich niezwłocznego zwrotu na rachunek, z którego dokonano wpłaty. Przepis art. 132 § 1 Kodeksu wyborczego ma przy tym charakter kategoryczny i nie pozostawia żadnego marginesu na ocenę stopnia jego naruszenia, w szczególności, tego, czy nastąpiło ono z winy osoby dokonującej wpłaty na rzecz Komitetu, a także, czy osoba ta działała pod wpływem zmęczenia lub stresu. Stanowisko przyjęte w tej kwestii przez Państwową Komisję Wyborczą znajduje potwierdzenie w orzecznictwie Sądu Najwyższego – czytamy w uchwale PKW.

W praktyce oznacza to, że .Nowoczesna może stracić 75 proc. dotacji, czyli około 6 mln zł.

Oświadczenie .Nowoczesnej

Partia, której liderem jest Ryszard Petru, opublikowała na "Twitterze" oświadczenie ws. uchwały Państwowej Komisji Wyborczej.

Źródło: twitter, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze