Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mężczyzna zastrzelony przez policjanta, powinien odsiadywać wyrok. Nie wrócił z przepustki

ap 13:53 13 sierpnia 2016
Flickr/ Jaap Arriens/ CC BY 2.0
Śmiertelnie postrzelony podczas wczorajszej interwencji policji mężczyzna miał w czerwcu stawić się w zakładzie karnym, gdzie odbywał karę dwóch lat pozbawienia wolności za posiadanie i udostępnianie narkotyków – informuje tvn24.pl.

Według ustaleń portalu, mężczyzna dostał przepustkę z więzienia ze względu na zły stan zdrowia i miał ponownie stawić się w zakładzie karnym w czerwcu, czego ostatecznie nie zrobił. Przestępstwa narkotykowe to nie jedyny powód, dla którego 22-latek miał do czynienia z policją. Mówił o nich wczoraj w rozmowie z TV Republika młodszy inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

– To był 22-letni mężczyzna, możemy powiedzieć, że był on nam znany w przeszłości, mówię o notowaniach kryminalnych. Nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, czyny jakich dopuszczał się w przeszłości to m.in. kierowanie samochodem bez uprawnień, kierowanie w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających – poinformował. CZYTAJ WIĘCEJ

Do interwencji policji w wyniku której zginął mężczyzna doszło wczoraj około godziny 11.00 na szczecińskim prawobrzeżu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie zatrzymał się on do kontroli drogowej. Wtedy to policjant oddał strzał ostrzegawczy. Kiedy kierowca mimo to nie zatrzymał się, a co więcej próbował staranować funkcjonariusza, ten oddał strzał śmiertelny.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie już wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjanta w związku z interwencją

 

Źródło: tvn24, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze