Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Magierowski: Obama docenił starania w Sejmie na rzecz rozwiązania kwestii TK

mg 18:36 8 lipca 2016
WIKIPEDIA/ ADRIAN GRUCYK/ CC BY-SA 3.0 PL
– Prezydent Andrzej Duda nie był zaskoczony słowami prezydenta USA dot. Trybunału Konstytucyjnego – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Dodawał, że Barack Obama docenił starania podejmowane w Sejmie w celu załagodzenia konfliktu.

– 95 procent rozmowy prezydentów było poświęcone sprawom bezpieczeństwa, wzmocnienia wschodniej flanki NATO – mówił Marek Magierowski. – Prezydenci rozmawiali też o Brexicie i o konsekwencjach ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a także (...) kilkanaście minut poświęcili na sprawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, zgadzając się m.in., jeśli chodzi o budowę gazociągu Nord Stream 2 – informował Magierowski.

Dopytywany o to, ile czasu zajął wątek poświęcony sprawie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, stwierdził, że nie zna takich szczegółów, ale rozmowa dotyczyła głównie innych wątków.

– Wyraziłem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie Trybunału Konstytucyjnego - powiedział prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze