Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda: Szczyt musi przynieść pewność w czasach niepewności

mg 16:11 8 lipca 2016
telewizja republika
– Jestem dumny z tego, że to właśnie Warszawa, miasto o trudnej historii, gości nas w tym szczególnym momencie dla Sojuszu – mówił prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia szczytu NATO na Stadionie Narodowym. – Szczyt musi przynieść pewność w czasach niepewności, zapewnić jedność w czasach podziałów, zapewnić bezpieczeństwo w czasie zagrożeń. NATO musi skupić się na kolektywnej obronie – podkreślał.

– Odnieśliśmy sukces, ponieważ głęboko wierzymy, że każdy naród ma prawo cieszyć się korzyściami wzrostu gospodarczego zagwarantowanymi przez wolny rynek. Dzisiaj te wartości są zagrożone, mamy do czynienia z niestabilnością, mamy do czynienia z nowymi zagrożeniami takimi jak terroryzm czy cyberzagrożenia – zaznaczał prezydent.

Jak zaznaczał Andrzej Duda, dwa lata temu w Walii podjęto działania, żeby wzmocnić Sojusz Północnoatlantycki, a dziś ta praca musi być kontynuowana z jeszcze większym natężeniem.

– Udało nam się wykonać pierwszy krok, ale teraz musimy znaleźć odpowiedź na obecną sytuację. Dzisiaj musimy uczynić kolejny krok, ustalając wielonarodową wzmocnioną obecność, wzmacniając obecność na wschodniej flance – mówił. – Jeśli chodzi o wymiar południowy potrzebna jest strategia, która pozwoli sprostać wyzwaniom – dodawał.

Zdaniem prezydenta, NATO powinno wzmacniać współpracę miedzy partnerami i utrzymywać politykę otwartych drzwi.

Jako przywódcy krajów demokratycznych ponosimy szczególną odpowiedzialność za nasze działania – zaznaczał.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze