Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: System Patriot wprowadzi Polskę do elity światowej jeśli chodzi o broń antyrakietową

pmb 21:23 11 grudnia 2017
fot. Telewizja Republika
– Tylko nieliczne państwa posiadają tego typu zdolności. My będziemy je posiadali na najwyższym poziomie – na takim, na którym posiada tę broń armia amerykańska – podkreślił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który był gościem programu "W Punkt" w Telewizji Republika.

– Ministerstwo Obrony Narodowej swoje plany zdefiniowało bardzo jasno – dotyczą one zarówno kupna jak i zagospodarowania nowych systemów. Głównie mówimy tutaj o systemie Patriot, ale także systemie krótkiej obrony antyrakietowej, bliskiej obrony antyrakietowej o kryptonimie "Narew", która prawdopodobnie będzie wcześniej albo równolegle z Patriotami, oraz ma ona zaletę – jest to w całości system polski. Przyczynia się to nie tylko do skuteczniejszej obrony polskiej przestrzeni powietrznej, ale także do większego rozwoju polskiego przemysłu – podkreślił szef resortu.

 CENA RAKIET PATRIOT

– Rząd amerykański pokazał najwyższy pułap – czyli górny pułap tego, za jaką sumę możemy nabyć te systemy. My nie jesteśmy zainteresowani wszystkimi możliwościami – nasze zainteresowanie jest skromniejsze. Cena będzie w tych granicach o których od początku mówiliśmy. Na pewno nie w tym górnym pułapie o którym mówi rząd Stanów Zjednoczonych. Powtarzam – rząd Stanów Zjednoczonych wyznaczył górną granicę za którą może przemysł amerykański sprzedać nam oprzyrządowanie do systemu Patriot. Nie wszystkie te elementy są nam potrzebne – zaznaczył gość programu.

Polska wchodzi do elity międzynarodowej. Będziemy odgrywali główną rolę, gwarantując bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale także stacjonującemu tutaj wojsku – amerykańskiemu jak i polskiemu. Będziemy gwarantowali bezpieczeństwo całemu systemowi NATO, który jest rozmieszczony na wschodniej flance. Ludzie którzy próbują nas teraz atakować, którzy zarzucają ogromne pieniądze... Pieniądze będą dokładnie takie jakie deklarowaliśmy od samego początku. Proszę, nie ulegajcie państwo tym histerycznym atakom, bo nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Pełne sprawozdanie będzie po zakończeniu negocjacji, ale nie w trakcie. Proszę o nieutrudnianie pracy – powiedział minister obrony narodowej.

 CO Z JEROZOLIMĄ?

Decyzja, która została podjęta przez rząd Stanów Zjednoczonych w sprawie przeniesienia ambasady do Jerozolimy jest decyzją o bardzo daleko idącej doniosłości. Jest to symbolicznie traktowanie przez świat arabski jako uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela, co było jednym z istotnych punktów spornych od samego początku, od wielu dziesiątek lat. Jeżeli taka decyzja zostaje podjęta to jest oczywistością, że jest to odpowiedź na niesłychanie istotne wyzwania bezpieczeństwa światowego i międzynarodowego. Dzisiaj Rosjanie porozumiewając się zarówno z Turcją jak i Iranem chcą wyeliminować Stany Zjednoczone z Bliskiego i Środkowego Wschodu. Rosjanie chcą dokonać dominacji na tamtym terenie – stwierdził Antoni Macierewicz.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze