Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lobby LGBT w natarciu... Dziś w PE debata o naklejce "Gazety Polskiej"

PR 11:49 26 listopada 2019
pixabay / Telewizja Republika
Jak wynika z informacji prasoewj PE, posłowie będą dziś dyskutować o publicznej dyskryminacji i mowie nienawiści, z jaką spotykają się osoby LGBT w UE, a także przyjrzą się tak zwanym "strefom wolnym od LGBTI" w Polsce. Chodzi o naklejkę "Gazety Polskiej". Na stronie internetowej perlamentu europejskiego można śledzić przebieg dyskusji, natomiast w programie "Republika po południu" w Telewizji Republika cała debata będzie komentowana.

 

Dzisiaj po południu, trzecim punkt porządku dziennego sesji plenarnej, będzie debata z komisarz Malmström na temat sytuacji osób LGBTI w UE, które dotyka dyskryminacja oraz mowa nienawiści - podał oficer prasowy Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w PE.

 

- Posłowie, mają zwrócić uwagę na przypadek tak zwanych "stref wolnych od LGBT" w Polsce. Przed wyborami parlamentarnymi jesienią tego roku dziesiątki gmin, powiatów i prowincji w południowo-wschodniej części kraju zadeklarowało, że są "wolne od ideologii LGBTI", co jest decyzją symboliczną, która nie zmienia ani nie wpływa na żadne przepisy ustawowe czy wykonawcze. W tym samym okresie konserwatywny tygodnik Gazeta Polska rozdawał czytelnikom naklejki "Strefa wolna od ideologii LGBTI" - podano w informacji prasowej.

 

 

Debatę można śledzić na żywo klikając tutaj.

A dziś w "Republice po południu" goście Telewizji Republika, będą komentować przebieg tej debaty.

Zapraszamy!

 

 

Czytaj także:

Ryszard Czarnecki dla TelewizjaRepublika.pl o wizycie następcy Tuska w Warszawie: wreszcie będzie normalnie!

Źródło: Dział prasowy PE

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze