Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koniec rządów Camerona. Theresa May nowym premierem Wielkiej Brytanii

zm 11:41 13 lipca 2016
Twitter@Number10gov
Dotychczasowy premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że złoży rezygnację dzisiaj po południu na ręce królowej w Pałacu Buckingham.

Swoją dymisję David Cameron zapowiedział po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii, w którym 51,9 proc. obywateli opowiedziało się za opuszczeniem przez ten kraj struktur Unii Europejskiej. CZYTAJ WIĘCEJ

Wyścig na Downing Street

Po ogłoszeniu przez Camerona decyzji o odejściu, pojawiało się kilka możliwych kandydatów na jego miejsce. Jak pierwszy oficjalnie do wyścigu po stanowisko premiera zgłosił się Stephen Crabb, brytyjski minister ds. pracy i emerytur, ale zgłosili się też m.in. były burmistrz Londynu Boris Johnson, minister sprawiedliwości Michael Gove, brytyjska wiceminister energii Andrea Leadsom i właśnie szefowa resortu spraw wewnętrznych Theresa May.

W ubiegłym tygodniu May zdecydowanie wygrała głosowania na lidera Partii Konserwatywnej. Po wycofaniu się Andrei Leadsom, minister energetyki, została ona jedyną kandydatką, jednocześnie otrzymując pełne poparcie dotychczasowego premiera.

 – Odchodząc mam nadzieję, że Brytyjczycy dostrzegą, że zostawiam kraj wzmocniony. To był zaszczyt służyć Wielkiej Brytanii – mówił w krótkim oświadczeniu przed siedzibą premiera David Cameron.

Źródło: BBC News, telewizjarepublika.pl, Daily Telegraph

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze