Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KOD manifestował poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego. "To co, Beata publikuj?"

dmc 15:57 11 sierpnia 2016
FACEBOOK/ KOMITET OBRONY DEMOKRACJI
Kiedy Trybunał Konstytucyjny ogłaszał wyrok ws. konstytucyjności nowej ustawy o TK autorstwa PiS, przed jego siedzibą zgromadzili się sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, by wyrazić swoje poparcie dla tej instytucji oraz prezesa TK, prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Manifestanci przynieśli ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej oraz transparenty z hasłami: "Walka nam się nie znudzi, Trybunał jest dla ludzi" i "Konstytucja, Trybunał, Demokracja!". Sympatycy KOD-u od kilku miesięcy krytykują premier Beatę Szydło za brak publikacji orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, wyrażając jednocześnie swoje poparcie dla działań TK. Po ogłoszeniu wyroku na Facebooku KOD-u pojawił się wpis "(…) To co... Beata, publikuj? :)".

Dziś o godz. 11 Trybunał Konstytucyjny, w 12-osobowym składzie, uznał za częściowo niekonstytucyjną ustawę o TK autorstwa PiS. Za niezgodne z konstytucją, sędziowie uznani m.in: generalną zasadę badania wniosków w kolejności wpływu, możliwość blokowania wyroku pełnego składu przez czterech sędziów, zapis że prezes TK kieruje wniosek o ogłoszenie wyroku do premiera, wyłączenie wyroku z 9.03 z obowiązku publikacji, niekonstytucyjne zobowiązanie prezesa TK, by dopuścił do orzekania trzech sędziów wybranych przez obecny Sejm. Zdanie odrębne do wyroku złożyli sędziowie: Piotr Pszczółkowski, Julia Przyłębska i Zbigniew Jędrzejewski.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze