Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jasne stanowisko prezydenta! "Obecność wojsk USA w Polsce będzie mieć charakter trwały"

pmb 17:37 14 czerwca 2019
Wikipedia/Radosław Czarnecki
Obecność żołnierzy ma być rotacyjna i ciągła, natomiast obecność baz ma być stała i trwała – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Polskiego Radia.

– Obecność żołnierzy ma być rotacyjna i ciągła, natomiast obecność baz ma być stała i trwała. Baza to infrastruktura, więc baza rzeczywiście będzie i baza będzie stała i trwała, a obecność żołnierzy będzie ciągła, choć żołnierze będą się zmieniali w formule rotacyjnej, ale będzie też trwała w tym znaczeniu, że zawsze będą amerykańscy żołnierze w Polsce. Taka mniej więcej jest treść tego porozumienia – tłumaczył prezydent.

Zobacz także: Tarczyński: Andrzej Duda mówił o Żołnierzach Wyklętych w Białym Domu. Duma! 

– Pamiętajmy o tym, że to są długofalowe programy. Od momentu, kiedy w ogóle Amerykanie zgodzą się sprzedać samoloty F-35, do momentu, kiedy te samoloty do nas przyjdą i trzeba będzie za nie płacić, to minie cały cykl, w związku z czym to nie jest tak, że my będziemy musieli za to płacić jutro. Jest kolejka, wiele państw na te samoloty czeka, to jest tak, że my musimy do tej kolejki jakość wejść – podkreślał Andrzej Duda.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze