Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Sellin: Śmierć Jana Szyszki to dramat. Bardzo go ceniłem

A.N 18:17 9 października 2019
Telewizja Republika
Gościem Marcina Bąka w programie "Wolne głosy po południu" był wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. – W przededniu wyborów dotknęły nas dwa dramaty-śmierć Kornela Morawieckiego i Jana Szyszki. Byłego ministra środowiska będę pamiętać jako osobę zasłużoną także w kwestiach ekologii – powiedział Jarosław Sellin o Janie Szyszko.

Wybitny fachowiec

 Jarosław Sellin wspominał zmarłego dziś byłego ministra środowiska:

– Często był bezpardonowo atakowany przez kręgi ekologiczne, które powinny go wspierać, a w kwestiach ekologii miał przecież duże zasługi – podkreślił.

– Był wybitnym fachowcem, z dużym dorobkiem naukowym, ale także przyjaznym kompanem– dodał.

 Sterowne państwo

 Jarosław Sellin odniósł się także do trwającej kampanii wyborczej:

– Nasi poprzednicy traktowali budżet jak bankomat, z którego się wypłaca w dowolnym momencie. My udowodniliśmy, że Państwo jest sterowne – stwierdził. – Udowodniliśmy też, że można realizować różne cele. W wyborach Wybory zdecydujemy więc, czy władza będzie tylko konsumowała, czy będzie służyć ludziom. Powrót tamtej ekipy to powrót patologii – powiedział.

 Kompromitacja Wałęsy

Gość Marcina Bąka skomentował także wystąpienie Lecha Wałęsy na niedzielnej konwencji PO-KO: – Postać Lecha Wałęsy interesuje już niewielką cześć opinii publicznej. Jeśli używa kwantyfikatorów, takich jak zdrada powinien zadać sobie pytanie kto rzeczywiście zdradził– zauważył Sellin. – Pozycja polityczna Lecha Wałęsy jest żadna. Ten człowiek zmaga się z własną pychą – dodał.

 Pozytywna narracja

Gość Telewizji Republika zapytany o nagrania Sławomira Neumanna stwierdził: – Wczoraj podczas spotkania wyborczego w Tczewie ani razu nie padło nazwisko Sławomira Neumanna. (…) Prowadzimy pozytywną narrację. Chcemy opowiadać co już zrobiliśmy i co chcemy zrobić – podkreślił Sellin.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze