Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński kontra Lech Wałęsa – dziś zapadnie wyrok

PR 8:15 22 lipca 2019
twitter @Dan_Liszkiewicz
Wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych, którą prezes PiS Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie, sąd Apelacyjny w Gdańsku ma ogłosić właśnie dziś.

Wyrok, który ma ogłosić dziś Sąd Apelacyjny, dotyczy nakazania Lechowi Wałęsie przeproszenia Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedzi, w których były prezydent sugerował, iż prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

Sąd okręgowy oddalił wtedy część żądań Jarosława Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński zarzucił też Lechowi Wałęsie, że ten – nie mając podstaw, posądza go o to, że wydał polecenie "wrobienia" b. prezydenta i przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL. Lider PiS żądał przeprosin za takie bezpodstawne posądzenie. Pozew lidera PiS obejmował też żądanie wpłaty przez Wałęsę w formie zadośćuczynienia 30 tys. zł na cele społeczne.

Od wyroku sądu okręgowego do sądu wyższej instancji odwołał się zarówno Lech Wałęsa, jak i Lech Kaczyński. Pełnomocnik prezesa PiS wniósł o uwzględnienie w całości pozwu, także w odrzuconej przez sąd okręgowy części. Z kolei pełnomocnik Wałęsy wnioskował o oddalenie pozwu w całości, także w części, w której sąd okręgowy uznał byłego prezydenta winnym.

Wyrok zostanie ogłoszony o 9:30 w gdańskim Sądzie Apelacyjnym.

 

Czytaj także:

Kaczyński i Wałęsa spotkali się twarzą w twarz. Mistrzowska riposta prezesa

Źródło: IAR, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze