Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

J. Gowin: Prawdopodobnie rozszerzymy liczbę branż objętych Tarczą Branżową

DZ 20:44 20 listopada 2020
Jarosław GowinTwitter Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (@MRPiT_GOV_PL)
- Należy wspomóc tych przedsiębiorców, którzy przez obostrzenia nie mogą normalnie prowadzić działalności gospodarczej - ocenił wicepremier Jarosław Gowin podczas posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowin wziął udział w XIX posiedzeniu Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Tematem spotkania była sytuacja gospodarcza w trakcie epidemii koronawirusa, propozycje zmian systemowych składanych w ramach tzw. Dziesiątki Rzecznika MŚP oraz bieżące problemy przedsiębiorców.

Wicepremier Jarosław Gowin odniósł się do  projektu „Dziesiątka Rzecznika MŚP”.

- Podzielam tę filozofię w ekonomii i w gospodarce, ten kierunek działania, który zawarty jest w Dziesiątce Rzecznika – powiedział Jarosław Gowin. - Jest ona w duchu gospodarki opartej na prywatnej własności, prostym prawie, niskich podatkach i swobodnej konkurencji. Jesteśmy jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zwolennikami takiego sposobu myślenia – dodał.

Szef MRPIT ponownie podkreślił, że jest przeciwny  całkowitemu zamknięciu gospodarki. Zapowiedział, że rząd już wkrótce przedstawi plan odmrażania branż na najbliższe tygodnie, uzależniony jednak od aktualnej sytuacji epidemicznej. Zaznaczył również, że należy wspomóc tych przedsiębiorców, którzy przez obostrzenia nie mogą normalnie prowadzić działalności gospodarczej.

- Prawdopodobnie podczas prac w Senacie rozszerzymy liczbę branż objętych Tarczą Branżową. Dla turystyki, gastronomii, hoteli może przygotujemy osobny pakiet pomocy– wspomniał w swoim wystąpieniu.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz postuluje rozszerzenie branż objętych pomocą.
Na spotkaniu zapewniono także o kontynuowaniu prac nad projektem nowelizacji ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Trafi ona już wkrótce na posiedzenie rządu, a następnie pod obrady parlamentu.

Źródło: gov.pl, polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze