Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

MR pracuje nad odmrożeniem kolejnych gałęzi gospodarki

KW 10:33 22 maja 2020
Telewizja Republika
Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje w sprawie wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie gospodarki w sektorach eventowych, ślubnym oraz z pracami rozrywki poinformował resort rozwoju. Wytyczne są przygotowywane w ścisłej współpracy z GUS i Ministerstwem Zdrowia.

Ministerstwo Rozwoju przygotowuje się do czwartego etapu odmrażania gospodarki, który jest zaplanowany na początek czerwca.

"MR prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Przygotowujemy je we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Zakończyliśmy już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego" - poinformowano w komunikacie.

Wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk mówi, że uruchomienie branży gastronomiczne i branży beauty w ubiegłym tygodniu spowodowało przygotowania do otwarcia kolejnych gałęzi gospodarki.

Od kilku tygodni rektor wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym I Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż przygotowuje najlepsze możliwe wytyczne dla ponad 40 branż, których funkcjonowanie jest wciąż zamrożone.

MR podkreśla, że niezależnie od wytycznych, które wejdą w życie, nie będziemy zwolnieni ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Są to między innymi zachowanie 2-metrowej odległości od innych w przestrzeni publicznej, obowiązek zasłaniana ust i nosa, przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia się ludzi.

Źródło: PAP, Gazeta Prawna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze